Nowa farma indoor niebawem odda do użytku pierwsze 600 m2 powierzchni do uprawy roślin w ściśle kontrolowanych warunkach klimatycznych. Na dwupoziomowych regałach na południu Szwajcarii będą uprawiane konopie o wysokiej zawartości CBD. Oprócz lamp LED XX640 Full Spectrum, Plantalux dostarczy im nowy komputer klimatyczny, który został opracowany wspólnie z partnerem IT.

Znaleźliśmy synergię między imponującymi umiejętnościami programistycznymi naszego partnera z silnym naciskiem na doświadczenie użytkownika i niezawodność produktu, a naszym doświadczeniu w produkcji oświetlenia i szaf sterujących oraz znajomości uprawy konopi.

Komputer zadba o wszystkie parametry klimatu (temperatura otoczenia i liści, wilgotność względna, VPD, natężenie światła, fotoperiod, stężenie CO2) oraz strefę korzeniową (EC, pH, wilgotność).

Na rynku dostępne są komputery klimatyczne do upraw wielkoskalowych oraz mniej zaawansowane manualne urządzenia do sterowania uprawami w przypadku mniejszych areałów. Nasze rozwiązanie kierujemy głównie do średniej wielkości farm indoor z silnym ukierunkowaniem na konopie. Ponieważ od kilku lat sami prowadzimy uprawy eksperymentalne, wpadliśmy w pułapkę, przechodząc z małej skali na większą. Aby znaleźć złoty środek, postanowiliśmy zacząć od zera i stworzyć własne rozwiązanie.

Powszechnie wiadomo, że światło jest jednym z najważniejszych czynników w życiu rośliny. Niemniej jednak, bez dbania o inne czynniki środowiskowe, rośliny nie będą się rozwijać i osiągnąć pełnego potencjału. Dlatego potrzebne jest podejście holistyczne – analiza danych może poprawić zarówno wydajność, jak i jakość zbioru. Zwiększenie produkcji można osiągnąć nie tylko poprzez wykorzystanie większej ilości zasobów, ale także unikanie błędów, w czym analiza danych jest niezwykle pomocna.