Projektowanie oświetlenia

Liczba i rozmieszczenie lamp

Dobranie odpowiedniego oświetlenia jest niezwykle istotnym procesem. Nie mniejsze znaczenie ma rozmieszczenie lamp, tak aby zapewnić odpowiednią dystrybucję światła. W tym celu używamy różnych programów m.in. Dialux oraz własnych aplikacji obliczeniowych aby mieć pewność, że każda roślina będzie dobrze doświetlona.

Podstawowe informacje

Pierwszym krokiem do oszacowania liczby lamp jest zebranie informacji dotyczących samej szklarni np. jej wysokość, rozstaw kratownic, wysokość rynny, maksymalna wysokość roślin itp. Na tej podstawie przygotowywany jest prosty dwuwymiarowy rzut obrazujący wstępne rozmieszczenie lamp. Jeżeli to możliwe wykorzystywana jest obecna infrastruktura aby nie generować niepotrzebnych kosztów.

Programy obliczeniowe

Bazując na otrzymanych informacjach oraz wstępnym rzucie opracowujemy projekt w programie Dialux. Jest to profesjonalne narzędzie do projektowania rozmieszczenia lamp, tworzenia wizualizacji i wykonywania skomplikowanych obliczeń fotometrycznych. Dzięki temu uzyskujemy precyzyjne obliczenia o natężeniu (µmol/m2/s) oświetlenia w zależności od odległości od lamp.

W pracy z Dialuxem posiłkujemy się również naszymi autorskimi aplikacjami aby mieć pewność, że przedstawione Państwu projekty zapewniają optymalna ilość światła przy danych założeniach.

Formularz kontaktowy

Po prawej stronie znajduje się formularz, na podstawie którego będziemy w stanie przedstawić Państwu proponowane rozmieszczenie oświetlenia w Państwa obiekcie. Na samym końcu umieściliśmy pole „Pozostałe informacje” w przypadku, gdyby uznali Państwo, że powinniśmy o czymś wiedzieć.