Jeszcze przed zakończeniem roku chcielibyśmy przedstawić Wam nasze kolejne wdrożenie. Tym razem jest to adaptacja istniejącego już budynku pod farmę indoor. W tym przypadku nasz zakres był dosyć szeroki bowiem zaczął się od zaplanowania przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń, przez dostarczenie lamp LED XX640 Full Spectrum i komputera klimatycznego aż po doradztwo w zakresie uprawy konopi włóknistych w kontrolowanych warunkach.

Dostarczony komputer klimatyczny w czasie rzeczywistym monitoruje temperaturę i wilgotność powietrza, stężenie dwutlenku węgla oraz pozwala na zarządzanie tymi parametrami. Co więcej, posiada funkcję wielokrotnego podlewania roślin w cyklu dobowym. Pozwala to na łatwe zarządzanie podawani pożywki rozpuszczonej w wodzie, zarówno w uprawie glebowej, w kokosie czy wełnie mineralnej.

Wszystkie zainstalowane lampy LED są wyposażone w zasilacze firmy Inventronics, które domyślnie posiadają funkcję zarządzania mocą w zakresie 10 – 100%. W połączeniu z systemem opuszczania i podnoszenia konstrukcji, na której zainstalowane są lampy pozwala to na znaczną redukcję zużycia energii elektrycznej oraz na modulowanie strumieniem świetlnym w czasie życia roślin.

Jak widać na zamieszczonych powyżej fotografiach farma indoor już rozpoczęła uprawę konopi włóknistych. Uprawa została rozmieszczona na stołach przesuwnych, tak aby ułatwić pracę z roślinami takie jak defoliacja oraz bieżącą kontrolę. Cała projekt został opracowany tak, aby zapewnić zapewnić optymalne nasadzenie oraz obłożenie pracą wszystkich pomieszczeń (kwitnienie, wegetacja, suszarnia, post produkcja).