Po pomyślnie zakończonych projektach upraw konopi w kontrolowanym środowisku (szklarnie i farmy indoor) w Urugwaju, Izraelu czy Macedonii Północnej, rozszerzamy swoją działalność o Szwajcarię. Rosnące globalne zapotrzebowanie na wysokiej jakości susz konopny przyciąga coraz większą rzeszę zainteresowanych inwestycjami oraz rozpoczęciem uprawy. Farmy indoor cieszą się rosnącą popularnością dzięki możliwości precyzyjnego dostosowania klimatu do uprawy roślin, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Przekłada się to na dużo łatwiejsze planowanie oraz powtarzalność w kolejnych cyklach uprawy. Właśnie ze względu na te zalety, szwajcarski inwestor podjął decyzję o zainstalowaniu 1400 sztuk lamp LED SMD XX640W Full Spectrum w nowopowstałej farmie indoor.

Rośliny zostaną umieszczone na dwupoziomowych regałach. Jako medium uprawowe zdecydowano się na włókno kokosowe, zaś pożywka będzie dostarczana wraz z wodą przez system kapilar. Nad optymalnymi warunkami uprawy czuwać będzie komputer klimatyczny, który zadba o odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza, jego obieg i stężenie dwutlenku węgla, zaś od strony podłoża pH, EC i wilgotność. Dozowanie pH i EC pożywki będzie wykonywane automatycznie, zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem konopi.

Wszystkie lampy LED wyposażone są w zasilacze Inventronics, umożliwiające płynne sterowanie mocą (PWM lub 0-10V). W połączeniu z systemem sterowania pozwala to na dostosowanie intensywności oświetlenia w każdej fazie wzrostu i symulowanie wschodów i zachodów „Słońca” co znacząco wpływa na redukcję stresu konopi.