Początek

Jesteśmy rodzinnym przedsiębiorstwem z Lubelszczyzny zajmującym się zaawansowaną technologią wspomagania wzrostu roślin w uprawach szklarniowych. Firmę tworzymy wspólnie od samego początku: Jacek Lachowski (ojciec, pierwszy od lewej), Rafał Lachowski (najstarszy syn, w środku) oraz Jakub Lachowski (najmłodszy syn, pierwszy od prawej).

Tworząc Plantalux opieraliśmy się na ponad 30-letnim doświadczeniu inżyniera Jacka oraz innowacyjnym podejściu do prowadzenia firmy Jakuba i Rafała. W samej branży oświetleniowej działamy od 2011 roku, w trakcie tego czasu nawiązaliśmy ścisłą współpracę z jednostkami naukowymi oraz międzynarodowymi dostawcami komponentów. Dzięki temu dostarczamy oświetlenie najwyższej jakości, zaprojektowane tak, aby spełniało wszystkie oczekiwania naszych Klientów.

Rozwój

Nasze wysiłki zostały docenione przez organizacje branżowe m.in. poprzez przyznanie nagród im. Profesora Szczepana A. Pieniążka (Targi Sadownictwa i Warzywnictwa) za wkład w postęp ogrodnictwa.

Praca, którą wkładamy w rozwój upraw w ściśle kontrolowanym środowisku oraz zdobywanie nowych rynków, zostały zauważone przez międzynarodowy magazyn biznesowy Forbes (czytaj więcej) czy światowego lidera profesjonalnych usług doradczych i audytorskich EY poprzez nominację do nagrody Przedsiębiorcy Roku 2021 (czytaj więcej).