Warmia i Mazury często określane są mianem zielonych płuc Polski ze względu na ogromne połacie lasów, łąk i pól. W samym centrum tej malowniczej krainy znajduje się Cannabisland. Mimo, że w nazwa mogłaby wskazywać na prowadzenie upraw polowych, rzeczywistość jest zupełnie inna. Cannabisland zajmuje się zaawansowaną uprawą indoor, jest miejscem gdzie pasja spotyka się z technologią.

Od samego początku Cannabisland zajmuje się uprawą konopi włóknistych w celu pozyskania wysokojakościowych kwiatów bogatych w CBD (Kannabidiol) i CBG (Kannabigerol). Aby zapewnić niezmiennie wysokie parametry uprawy, technolodzy przetestowali różnego rodzaju sprzęt do uprawy, adaptowali różne strategie i techniki prowadzenia roślin. Bogaci o te wszystkie doświadczenia podjęli jednomyślną decyzję – konopie będą uprawianie pod lampami LED Plantalux wraz z szafami sterującymi z systemem kontroli oświetlenia.

W celu maksymalizacji intensywności oświetlania na roślinach, Cannabisland zdecydował się zbudować automatyczną konstrukcję do obniżania i podnoszenia lamp LED Plantalux ponad uprawą. Takie podejście pozwala na osiągnięcie aż 1500 μmol/m2/s na szczytach konopi bez efektu przegrzewania roślin. Mniejszy dystans pomiędzy oświetleniem a szczytami roślin oznacza, że potrzeba mniej energii elektrycznej na zaspokojenie potrzeb roślin. Ten zabieg pozwolił również na wprowadzenie oszczędności w odprowadzaniu ciepła z pomieszczeń, w których prowadzona jest uprawa i odciążenia systemu HVAC.